ÚvodBlogOprava hromosvodu při předrevizní kontrole

Oprava hromosvodu při předrevizní kontrole

Plánujete revizi hromosvodu na bytovém domě? Provedeme předrevizní kontrolu a ihned opravíme poškozený hromosvod. Vytržený hromosvod je častý problém.

Oprava hromosvodu při předrevizní kontrole

Oprava hromosvodu při předrevizní kontrole | Jakubion.cz - výškové práce Plánujete revizi hromosvodu na bytovém domě? Provedeme předrevizní kontrolu a ihned opravíme poškozený hromosvod. Vytržený hromosvod je častý problém.

Revize hromosvodu je povinná každé čtyři roky, vizuální kontrola hromosvodu potom každé dva roky. Provádíme vizuální kontroly hromosvodů a předrevizní kontroly. Včasná oprava hromosvodu ještě před příchodem revizního technika ušetří peněženku i čas. Systémy vedení hromosvodů, zejména na bytových domech, bývají opravdu rozsáhlé a závady se na nich běžně objevují. Oprava hromosvodu přitom často zabrání dalším škodám.

Kontrola hromosvodu před revizí: Vizuální kontrola hromosvodu

Vizuální kontrola hromosvodu je zákonnou povinností. Kontrola hromosvodu ještě před příchodem revizního technika povinná není, ale v případě, že technik nalezne závadu, budete jeho přítomnost platit dvakrát. Provádíme vizuální kontrolu hromosvodů na bytových domech za použití horolezecké techniky.

Oprava hromosvodu: Zabrání dalším škodám

Oprava hromosvodu při předrevizní kontrole | Jakubion.cz - výškové práce Asi nejčastějším problémem hromosvodů na bytových domech je, vzhledem k jejich velikosti, rozpínání a smršťování drátu, který postupem času mění svůj tvar, praskají některé z úchytů a vytrhávají se hromosvodové kotvy z fasády. Opravu hromosvodu provedeme pomocí horolezecké techniky tak, aby byly zachovány zákonné normy a zároveň hromosvod odolal vlivům počasí.

Vytržená hromosvodová kotva následně poškozuje zateplenou fasádu a tvoří tak tepelný most a lákavou příležitost pro ptactvo, které se ve fasádních systémem ráno zabydluje. Včasným zásahem tak můžete ušetřit skutečně mnoho peněz. Příklad poškozené fasády je na fotografii.

Jak řešíme vytržené kotvy? Volíme poctivý a robusní přístup, kdy běžně používané kotvy o délce 200mm nahrazujeme kotvami o délce 300mm. Prohloubíme stávající otvor, který následně vyčístíme od prachu a nečistot, vyplníme pomocí chemické kotvy a přiskiřice, do které umístíme delší kotvu. Takové uchycení hromosvodu je pak téměř nezničitelné.

Opravíme i váš hromosvod - ozvěte se nám!

Jistíme vás

Obraťte se na nás.

Nad zemí vás jistíme, najdeme nejvhodnější možné řešení: Ozvěte se nám s poptávkou výškových prací.

Kontakt

Jakubion znovu otevřel své služby.